OK Syd

Brombjerg 49

6310 Broager

Tlf. 5171 8294

E-mail: formand [hos] oksyd.dk

Bankkonto, løbskonto og CVR nr.:

reg. nr. 8010   kontonr.  7302525

CVR nummer 2969 9933



Du er på siden: Træning -> Løbsoversigt

Alle træningsløb er på O-track, hvor man kan lægge sit GPX spor op og se hvordan man løb i skoven.


Bemærk: Start tiden til Tr-løb er om onsdagen mellem 18.00 og 18.30. Gælder ved alle OK-Syd træningsløb.

                 Man skal være i mål senest kl. 20.30. 

Startsteder til træningsløb

Startsteder for OK Syd i Google maps: Startsteder for OK Syd.

Startsteder for HTF: Startsteder i HTF

Ungdomstræning


Egne løb


Divisionsturnering


Løbsoversigt

Løbsoversigt

Tilmelding (T) Hanne Ljungberg 74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (Tr-løb)

Dag

Dato

Type

Tid

Sted, Tilmelding (T)

Arrangør/

Banelægger

Ons.

1404

Tr-løb OK Syd

18:00

Kelstrup Plantage, Skærm Hønsnapvej

Svend Erik og Kurt Harck

Ons.

1404

Tr-løb HTF

18:00

Brogård, Start i grusgraven

OK HTF

Søn.

1804

2. Division

10:00

Hesbjerg (T-0804)

Odense OK

Ons.

2104

Tr-løb OK Syd

18:00

Jørgensgård, P-midt i skoven

Johnni

Søn.

2504

1. Division

10:00

Holstenshuus (T1504)

Faaborg OK

Ons.

2804

Tr-løb OK Syd

18:00

Rode Skov, P plads Felstedvej

Startsted ændret

Sten Olof og Hans Henrik

Ons.

2804

Tr-løb HTF

18:00

Vojens Øst, startsted tilgår

OK HTF

Maj

 

 

 

 

Ons

0505

Tr-løb

18:00

Søgård, Mødestedbro

Mogens og Erling Petersen

Ons

0505

Tr-løb HTF

18:00

Jels, Voldstedet

OK HTF

Søn

0905

Gudenådysten

 

Silkeborg Sønderskov (T-2904)

Silkeborg OK

Tor

1305

Grænsedyst

10:00

Hjelm Skov (T-0905)

OK Syd

Ons

1905

Tr-løb

18:00

Gråsten, P-plads Ravnsbjerg

Jørn og Kristian

Ons

1905

Tr-løb HTF

18:00

Tørning Mølle

OK HTF

Lør

2205

Åbent løb

 

Fynsk Sprint Ringe (T) aflyst

Fynske klubber

Søn

2305

Åbent løb

 

Fynsk sprint Rudkøbing (T) aflyst

Fynske klubber

Ons

2605

Tr-løb

18:00

Årup Skov, P-plads Årupskovvej

Harald og Finn

Ons

2605

Tr-løb HTF

18:00

Haderslev by, sprint træning

OK HTF

Søn

3005

Wild West

01:30

Stenbjerg og Hvidbjerg Klit (T-2205)

Wild West

Juni

 

 

 

 

Ons

0206

Tr-løb

18:00

Fynshav, P-plads lige før færgen

Frede og Birger

Ons

0206

Tr-løb HTF

18:00

Vojens Fritidscenter

OK HTF

Lør

0506

DM-Sprint

12:00

DTU (T-2005)

Søllerød OK

Søn

0606

DM-Sprint Stafet

09:00

DTU (T-2005)

Søllerød OK

Ons

0906

Tr-løb

18:00

Aabenraa Nørreskov, Høje Kolstrup skole

Bjørn og Edit

Ons

0906

Tr-løb HTF

18:00

Haderslev NØ, Sprint træning

OK HTF

Lør

1206

SM lang

13:00

Aabenraa Sønderskov (T)

OK Syd

Ons

1606

Tr-løb

18:00

Als Nørreskov, Naturskolen

Hans Moos og Rasmus

Ons

1606

Tr-løb HTF

18:00

Stursbøl, Røde led

OK HTF

Søn

2006

1. Division

10:00

Marbæk (T)

Esbjerg OK

Ons

2306

Tr-løb

18:00

Årtoft Plantage, Skærm Tinglevvej Torp

Skov ændret

Mogens T og Michael N.

Lør

2606

SM stafet

13:00

Arrild Ferieby (T)

OK HTF

Ons

3006

Tr-løb

18:00

Gråsten, P-plads Engparken

Hanne og Karsten

Ons

3006

Tr-løb HTF

18:00

Lindet, Stævnepladsen

OK HTF

Tilmelding (T) Hanne Ljungberg 74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (Tr-løb)