Orienteringsløb i grænseegnen

Aabenraa og Sønderborg

OK SYD

Du er på siden: Træning -> Løbsoversigt

Alle træningsløb er på O-track, hvor man kan lægge sit GPX spor op og se hvordan man løb i skoven.


Startsteder til træningsløb

Startsteder for OK Syd i Google maps: Startsteder for OK Syd.

Startsteder for HTF. Startsteder for HTF

Ungdomstræning


Egne løb


Divisionsturnering


Løbsoversigt

Terminsliste oktober 19 – til marts 20

Tilmelding (T) Hanne Ljungberg 74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (T-løb)

Dag

Dato

Type

Tid

Sted, Tilmelding (T)

Arrangør/

Banelægger

Lør

1210

T-løb OK Syd

1330

Lambjerg, Spejderhytten Lambjergsned

Kurt Hack og Hans Moos

Lør

1210

Sprint WOC-T

1400

Haderslev by, der udsendes indbydelse T-

HTF

Søn

1310

Sprint WOC-T

1000

Vejen By, der udsendes indbydelse T-

HTF

Ons

1610

Facebook kursus

1830

Arena Aabenraa, Hjelmallé 3, Aabenraa T-0110

Læs mere her på Facebook og Se Bilag her

Finn

Lør

1910

T-løb OK Syd

1330

Aabenraa Nørreskov, Høje Kolstrup Skole

Ove

Lør

1910

T-løb HTF

1300

Revsø, Revsø gård

HTF

Ons

2310

Klubaften

1830

Banelægning til Træningsløb T-2010

Ahlmansparken, 6300 Gråsten. Mødelokale 1.

Michael T.

Lør

2610

T-løb OK Syd

1330

Hjelm Skov, Stadion på Vestvejen

Harald

Lør

2610

T-Løb HTF

1300

Vojens, start Danmarks gade 16

HTF

Lør

2610

Høst Open

 

Bornholm, T-1110

Viking Atletik

Søn

2710

Høst Open

 

Bornholm, T-1110

Viking Atletik

 

 

 

 

 

 

Lør

0211

T-løb OK syd

1330

Kelstrup Plantage, P-midt i

Hans Henrik og Sten Olof

Lør

0211

T-løb HTF

1300

Starup Hede, Enden af Fjordagervej

HTF

Lør

0911

Klubmatch

1300

Als Nørreskov, Nygård Strand T-0411

Birger og Frede

Lør

1611

T-løb OK syd

1330

Aabenraa Nord, P-plads Ravnholt

Birte og Finn

Lør

2311

T-løb HTF

1300

Vesterskoven, Skydebanen Louisevej

HTF

Lør

2311

OK-Syd Klub Mesterskab

1300

Vesterskoven, Skydebanen Louisevej

HTF

Lør

3011

T-løb OK Syd

1330

Søgård, P-midt i

Peter og Bente N.

Lør

3011

T-løb HTF

1300

Hønning, Stævneplads Toftlund Rømøvej

HTF

 

 

 

 

 

 

Lør

0712

Juleløb

1330

Skratmosen, start fra Skovvej 4 Sønderborg

Rasmus

Lør

0712

T-løb HTF

1300

Pamhule, Christiansdal

HTF

Lør

1412

T-løb OK Syd

1200

Kollund Skov, Skærm mellem Kruså og Kollund

Svend Erik og

Bent L.

Lør

2112

Jule sprint

Fri Start

1230

Byorientering, Aabenraa City, fri start fra juletorvet gågaden mellem 12.30 og 13.30

Michael og Helle

Tor

2612

Juleløb

1000

Tørning Mølle

HTF

Lør

2812

T-løb OK Syd

1330

Arnkil, NV for lufthavnen

Hanne og Karsten

 

 

 

 

 

 

Lør

0401

T-løb OK Syd

1330

Årtoft, skærm ved Torp

Mogens og Edit

Lør

0401

T-løb HTF

1300

Stursbøl, Naturcenter Perleholm

HTF

Lør

1101

T-løb OK Syd

1330

Blommeskobbel, Skærm Fynshav Mommark Vej

Frede og Kristian

Lør

1101

T-løb HTF

1300

Stensbæk, P-plads midt i

HTF

Lør

1801

T-løb OK Syd

1330

Jørgensgård, P-midt i

Michael N.

Lør

2501

T-løb OK Syd Generalfor.

1330

1530

Gråsten Skov, P-plads Engparken.

Generalforsamling Ahlmannsparken

Bjarne J. og Benny

Lør

2501

T-løb HTF

1300

Arrild Ferieby, Brandvejen

HTF

 

 

 

 

 

 

Lør

0102

T-løb OK Syd

1330

Bjergskov, Skærm Drejbjergvej

Bent P

Lør

0102

T-løb HTF

1300

Linnet, skærm Arnum - Arrildvej

HTF

Lør

0802

T-løb OK syd

1330

Rønshoved P-Fjordvejen

Birger og Martin

Lør

0802

T-løb HTF

1300

Jels, Voldstedet

HTF

Lør

1502

T-løb OK syd

1330

Lerskov, skærm midt i

Mogens og Edit

Lør

2202

T-løb OK syd

1330

Roden Skov, P-plads Felstedvej

Peter og Ulla P.

Lør

2202

T-løb HTF

1300

Revsø, Holbækgård

HTF

Lør

2902

T-løb OK syd

1330

Søgård, Mødested Bro

Michael T.

Lør

2902

T-løb HTF

1300

Start Haderslev Idrætscenter

HTF

 

 

 

 

 

 

Lør

0703

T-løb OK syd

1330

Oleskobbel, skærm Fynshav – Mommark vejen

Jørn og

Anne-Marie

Lør

0703

T-løb HTF

1300

Tomaj, P-plads syd for skoven

HTF

Lør

1403

T-løb OK syd

1330

Aabenraa Nørreskov, Folkehjem

Jon og Susanne

Lør

1403

T-løb HTF

1300

Brogård, P-grusgrav skærm Ribe Landevej

HTF

Lør

2103

DM-nat

 

Vrads Nord T-

 

Tilmelding (T) Hanne Ljungberg 74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (T-løb)


OK Syd 

Rådyrvej 22

6400 Sønderborg

Tlf. 5129 6311 

E-mail r.ejlersen [hos] gmail.com

Bankkonto, løbskonto og CVR nr.:

reg. nr. 8010   kontonr.  7302525

CVR nummer 2969 9933