Du er på siden: Træning -> Terminsliste

Startsteder til træningsløb

Startsteder for OK Syd i Google maps: Startsteder for OK Syd.

Startsteder for HTF. Startsteder for HTF

Ungdomstræning

 

Egne løb

 

Divisionsturnering

 

Tilmelding (T)    Hanne Ljungberg    74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (Tr)

Dag

Dato

Type

Tid

Sted, Tilmelding (T)

Arrangør/

Banelægger

Lør

1410

2. klubmester-

skabsløb

1330

Stensbæk 2.afdeling af OK Syd klubmesterskab

Start P midt i, ved grill hytten T-0910

HTF

Søn

2210

C løb op/ned 1. og 2. div.

1000

Årtoft plantage, T-1310

OK Syd

Lør

2810

Tr

1330

Gråsten Skov, Sønderborg Skov ændret

P-plads Engparken

Bjarne og Malthe

Lør

2810

Tr - HTF

1330

Vojens, Fritidscenter

HTF

 

 

 

 

 

 

Lør

0411

3. klubmester- skabsløb

1330

Revsø, 3. Afdeling af OK Syd klubmesterskab

Holbæk Gård, T-

HTF

Lør

1111

Tr

1330

Søgård, Aabenraa

P-plads Søgård Hovvej, tilkørsel fra Kliplev

Michael N

Lør

1811

Tr

1330

Roden, Sønderborg

P-plads Felstedvej

Peter og Ulla

Lør

1811

HTF-Tr

1330

Lovrup, Skærbækvej 133

HTF

Lør

2511

Tr

1330

Årup Skov, Aabenraa

P-plads Tinglev Vej

Erling

 

 

 

 

 

 

Lør

0212

Tr

1330

Lambjerg, Sønderborg Skov ændret

Start fra spejder hytten

Oleskobbel, Sønderborg

Skærm Østkystvejen

Jørn og Rasmus

Lør

0212

Tr-HTF

1330

Stursbøl, Rødeled

HTF

Søn

1012

Juleløb

1330

Skratmosen, Sønderborg, T-0512 Dato ændret

Skovvej 4

Mette Marie og

Frede

Lør

0912

Tr-HTF

1330

Pamhule, Indkørsel Marstrup

HTF

Lør

1612

Julesprint

1300

Aabenraa by, T-

Michael T og Helle

Tir

2612

Julenisse pointløb

 

Nørreskoven,

Esbjerg

Lør

3012

Tr

1330

Kathrinelund, Sønderborg

Legeplads Kathrinelundsvej

Birger Jønsson

 

 

 

 

 

 

Lør

0601

Tr

1330

Aabenraa Nørreskov

P Folkehjem

Jon

Lør

1301

Tr.

1330

Arnkil, Sønderborg

P-plads næst yderst

Hanne og Karsten

Lør

1301

Tr-HTF

1330

Vesterskoven, Louisevej

HTF

Lør

2001

Tr

1330

Aabenraa Nord, Aabenraa

Skærm Erik Jessens Vej

Harald

Lør

2001

Gen. Fors.

1530

Generalforsamling OK Syd

Stadion på Vestvejen

OK Syd

Lør

2701

Tr

1330

Gråsten Skov, Sønderborg

Magrethesøen Skærm Felstedvej

Svend Erik og

Hans Moos

Lør

2701

Tr-HTF

1330

Hønning Stævneplads, skærm Skærbækvej

HTF

 

 

 

 

 

 

Lør

0302

Tr

1330

Rubjerg, Aabenraa

P-plads østkant

Ove

Lør

1002

Tr

1330

Als Nørreskov, Sønderborg

P-plads Naturskolen Holm Vej

Sten Olof og

Hans Henrik

Lør

1002

Tr-HTF

1330

Jels, Voldstedet

HTF

Lør

1702

Tr

1330

Hjelm Skov, Aabenraa

Stadion på Vestvejen

Jonas

Lør

1702

Tr-HTF

1330

Lunden Gram, P-plads - Østervej

HTF

Lør

2402

Tr

1330

Kelstrup Plantage, Sønderborg

Hønsnapvej

Familien Bargmeyer

 

 

 

 

 

 

Lør

0303

Tr

1330

Årtoft. Aabenraa

Skærm Tinglevvej, Vest for E-20

Mogens

Tilmelding (T)    Hanne Ljungberg    74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (Tr)

 

Orienteringsløb i grænseegnen

Aabenraa og Sønderborg

OK SYD

OK Syd

Blomstergade 32 st.tv.

6400 Sønderborg

Tlf. 8819 4416

E-mail b.joensson [hos] stofanet.dk

Bankkonto, løbskonto og CVR nr.:

reg. nr. 8010 kontonr. 7302525

CVR nummer 2969 9933

 

 

OK Syd er medlem af

Dansk Orienterings Forbund

under

Danmarks Idrætsforbund