Du er på siden: Træning -> Terminsliste

Startsteder til træningsløb

Startsteder for OK Syd i Google maps: Startsteder for OK Syd.

Startsteder for HTF. Startsteder for HTF

Ungdomstræning

 

Egne løb

 

Divisionsturnering

 

Tilmelding (T)    Hanne Ljungberg    74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (Tr)

Dag

Dato

Type

Tid

Sted, Tilmelding (T)

Arr.

Ons

0208

Tr

1830

Kelstrup Plantage, P-plads ved vej nr. 170 (gl. A10)

Sønderborg

Ons

0208

HTF-Tr

1830

Sdr. Farup, P ved spejderhytten på Degnetoften

HTF

Ons

0908

Tr

1830

Jørgensgård Skov, P ved stranden

Aabenraa

Lør

1208

SM-stafet

1200

Starup Hede, T-0608

HTF

Ons

1608

Tr

1830

Als Nørreskov, P-plads Nygård Strand

Sønderborg

Ons

1608

HTF-Tr

1830

Haraldsholm, Jels Skovvej

HTF

Lør

1908

DM Mellem

1200

Nykobbel, T-0408

Sorø

Søn

2008

Midgårdsormen

2100

Slagelseskovene - Nykobbel & Charlottedal, T-1008

Sorø

Ons

2308

Tr

1830

Broager by, med P ved kirken og start i parken lige over for. Dato og skov ændret

Sønderborg

Ons

2308

HTF-Tr

1830

Tormaj Skov, P-plads ved stranden Dato ændret

HTF

Lør

2608

JFM Stafet

 

Stenderup Nørreskov T-1808

Kolding

Søn

2708

JFM Lang

 

Stenderup Skovene T-1808

Kolding

Ons

3008

SM-sprint

 

Sønderborg by, T-2508 Dato ændret

Sønderborg

 

 

 

 

 

 

Søn

0309

C-løb + 1. div.

1000

Rønshoved, T-2408

OK Syd

Ons

0609

HTF-Tr

1830

Flyvestation Skrydstrup

HTF

Lør

0909

Tr

1330

Rugbjerg Plantage, P-plads østkant

Aabenraa

Lør

0909

DM Stafet

1000

Langesø Syd, T-2408

Faaborg Odense

Svendborg

Søn

1009

DM Lang

1000

Krengerup-skovene, T-2408

Faaborg Odense

Svendborg

Lør

1609

HTF-Tr

1330

Revsø Skov

HTF

Søn

1709

C-løb + 2. div.

1000

Munkebjerg, T-0709

OK Snab

Lør

2309

Klubmatchen

1300

Als Nørreskov, T-1809 indkørsel Østerholm

Sønderborg

Lør

3009

HTF-Tr

1330

Vesterskoven, P-plads Thomashus

HTF

 

 

 

 

 

 

Lør

3009

C-løb 2.+3. div.

 

Tørning Mølle, T-2009 Dato ændret

HTF

Lør

0710

Tr

1330

Aab. Nørreskov, P-plads Høje Kolstrup Skole

Aabenraa

Lør

0710

Kredsungdoms

match

 

Munkebjerg Vest, KUM Indv., T-

Gorm

Kolding

Vejle

Søn

0810

Kredsungdoms match

 

Engelsholm, KUM stafet, T-

Gorm

Kolding

Vejle

Tilmelding (T)    Hanne Ljungberg    74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (Tr)

Tilmelding (T)    Hanne Ljungberg    74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (Tr)

Dag

Dato

Type

Tid

Sted, Tilmelding (T)

Arrangør/

Banelægger

Lør

1410

2. klubmester-

skabsløb

1330

Stensbæk 2.afdeling af OK Syd klubmesterskab

Start P midt i, ved grill hytten T-

HTF

Søn

2210

C løb op/ned 1. og 2. div.

1000

Årtoft plantage, T-

 

Lør

2810

Tr

1330

Rønshoved, Sønderborg

P-midt i, skærm Sønderborgvej

Bjarne og

Malthe Johannsen

Lør

2810

Tr - HTF

1330

Vojens, Fritidscenter

HTF

 

 

 

 

 

 

Lør

0411

3. klubmester- skabsløb

1330

Revsø, 3. Afdeling af OK Syd klubmesterskab

Holbæk Gård, T-

HTF

Lør

1111

Tr

1330

Søgård, Aabenraa

P-plads Søgård Hovvej, tilkørsel fra Kliplev

 

Lør

1811

Tr

1330

Roden, Sønderborg

P-plads Felstedvej

Peter og

Ulla Pallesen

Lør

1811

HTF-Tr

1330

Lovrup, Skærbækvej 133

HTF

Lør

2511

Tr

1330

Årup Skov, Aabenraa

P-plads Tinglev Vej

 

 

 

 

 

 

 

Lør

0212

Tr

1330

Oleskobbel, Sønderborg

Skærm Østkystvejen

Jørn Klausen og

Rasmus Ejlersen

Lør

0212

Tr-HTF

1330

Stursbøl, Rødeled

HTF

Lør

0912

Juleløb

1330

Skratmosen, Sønderborg, T-

Skovvej

Mette Marie og

Frede Jacobsen

Lør

0912

Tr-HTF

1330

Pamhule, Indkørsel Marstrup

HTF

Lør

1612

Julesprint

1300

Aabenraa by,

Michael og

Helle Termansen

Tir

2612

Julenisse pointløb

 

Nørreskoven,

Esbjerg

Lør

3012

Tr

1330

Kathrinelund, Sønderborg

Legeplads Kathrinelundsvej

Birger Jønsson

 

 

 

 

 

 

Lør

0601

Tr

1330

Aabenraa Nørreskov

P Folkehjem

 

Lør

1301

Tr.

1330

Arnkil, Sønderborg

P-plads næst yderst

Hanne Ljungberg

Karsten Jøhnk

Lør

1301

Tr-HTF

1330

Vesterskoven, Louisevej

HTF

Lør

2001

Tr

1330

Aabenraa Nord

Skærm Erik Jessens Vej

 

Lør

2001

Gen. Fors.

1530

Generalforsamling OK Syd

Stadion Vestervej

 

Lør

2701

Tr

1330

Gråsten Skov

Magrethesøen Skærm Felstedvej

Svend Erik

Hans Moos

Lør

2701

Tr-HTF

1330

Hønning Stævneplads, skærm Skærbækvej

HTF

 

 

 

 

 

 

Lør

0302

Tr

1330

Rubjerg

P-plads østkant

 

Lør

1002

Tr

1330

Als Nørreskov

P-plads Naturskolen Holm Vej

Sten Olof

H.H. Hvelplund

Lør

1002

Tr-HTF

1330

Jels, Voldstedet

HTF

Lør

1702

Tr

1330

Hjelm Skov, Aabenraa

Stadion

 

Lør

1702

Tr-HTF

1330

Lunden Gram, P-plads - Østervej

HTF

Lør

2402

Tr

1330

Kelstrup Plantage, Sønderborg

Hønsnapvej

Familien Bargmeyer

 

 

 

 

 

 

Lør

0303

Tr

1330

Årtoft. Aabenraa

Skærm Tinglevvej, Vest for E-20

 

Tilmelding (T)    Hanne Ljungberg    74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (Tr)

 

Orienteringsløb i grænseegnen

Aabenraa og Sønderborg

OK SYD

OK Syd

Blomstergade 32 st.tv.

6400 Sønderborg

Tlf. 8819 4416

E-mail b.joensson [hos] stofanet.dk

Bankkonto, løbskonto og CVR nr.:

reg. nr. 8010 kontonr. 7302525

CVR nummer 2969 9933

 

 

OK Syd er medlem af

Dansk Orienterings Forbund

under

Danmarks Idrætsforbund