Du er på siden: Træning -> Terminsliste

Ungdomstræning

 

Egne løb

 

Divisionsturnering

 

Tilmelding (T)    Hanne Ljungberg    74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (Tr)

Dag

Dato

Type

Tid

Sted, Tilmelding (T)

Arrangør/

Banelægger

Lør

1702

Tr

1330

Hjelm Skov, Aabenraa

Stadion på Vestvejen

Jon

Lør

1702

Tr-HTF

1330

Lunden Gram, P-plads - Østervej

HTF

Lør

2402

Tr

1330

Kelstrup Plantage, Sønderborg

Hønsnapvej

Familien Bargmeyer

Tir

2702

Natcup Syd

1830

Thorø ved Assens, T-2102

OK Melfar

 

 

 

 

 

 

Lør

0303

Tr

1330

Årtoft. Aabenraa

Årtoft, skærm ved Torp

Mogens

Tilmelding (T) Hanne Ljungberg    74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (Tr)

Dag

Dato

Type

Tid

Sted, Tilmelding T

Arrangør/

Banelægger

Tir

0603

Natcup Syd

1830

Riis Bakker T-2802

OK GORM

Lør

1003

Tr

1330

Roden, Sønderborg

P-plads Felstedvej

Sten Olof og

Hans Henrik

Lør

1003

NJ-2dags

 

Tversted Plantage Nordjylland T-2202

 

Søn

1103

NJ-2dags

 

Tversted Plantage Nordjylland T-2202

 

Tir

1303

Natcup Syd

1830

Sydvestkvarteret T-0603

Kolding OK

Lør

1703

Tr

1300

Tormaj, Syd for skoven

HTF

Søn

1803

C-løb 2.div

1330

Jelling Skov T-0803

GORM

Lør

2403

Tr

1330

Søgård, Aabenraa

P-midt i skoven

Bent Pedersen

Fre

2303

Danish Spring Sprint

 

Sorø Midt Sjælland T-0703

 

Lør

2403

Danish Spring

Mel. distance

 

Avnstrup Midt Sjælland T-0703

 

Søn

2503

Danish Spring

Lang distance

 

Avnstrup Midt Sjælland T-0703

 

Tor

2903

Påskeløb

 

Fanø T-0803

Esbjerg

Fre

3003

Påskeløb

 

Fanø T-0803

Esbjerg

Lør

3103

Påskeløb

 

Fanø T-0803

Esbjerg

 

 

 

 

 

 

Lør

0704

Tr

1330

Als Nørreskov, Sønderborg

P-plads Naturskolen

Jørn og Kristian

Lør

0704

Tr HTF

1300

Revsø, Holbæk Gård

HTF

Søn

0804

C-løb 3.div

1000

Svanninge Bakker T-

Fåborg

Ons

1104

Tr

1800

Vojens fritidscenter

HTF

Lør

1404

Tr

1330

Aabenraa Sønderskov, Aabenraa

P-Sønderhesselvej

Michael T

Søn

1504

C-løb 1.div

1000

Krengerup T-

OO

Tir

1704

Sprint

1800

Haderslev Syd, Mødested Hjortebro Skolen

HTF

Ons

1804

Tr

1830

Rønshoved, Sønderborg

P-plads midt i, Skærm Sønderborgvej

Birger og Tina

Søn

2204

DM-Ultralang

 

Jægerspris T-0504

Allerød OK

Tir

24

Sprint

1800

Haderslev City, Mødested Damparken

HTF

Ons

2504

Tr

1830

Jørgensgård, Aabenraa

P-midt i skoven

Finn Hove

 

 

 

 

 

 

Tir

0105

SM-Sprint

1800

Favredal T-

HTF

Ons

0205

Tr

1830

Kelstrup, Sønderborg

P-plads midt i skoven

Bjarne og Malthe

Lør

0505

Findvejdag

1300

Gråsten Skov, P-pladsen Engparken

Bestyrelsen

Søn

0605

C-løb

 

Horsens T-

 

Tor

1005

Grænsedyst

1000

? T-

OK Syd

Lør

1205

Gudenådyst

 

T-

 

Søn

1305

Gudenådyst

 

Silkeborg Sønderskov Vest T-

Silkeborg

Ons

1605

Tr

1830

Årup Skov, Aabenraa

P-Årupskovvej

Michael N

Ons

1605

Tr HTF

1800

Stursbøl, start Troldeskoven

HTF

Søn

2005

Fynsk sprint

 

Middelfart T-

 

Man

2105

Fynsk Sprint

 

Fåborg T-

 

Ons

2305

Tr- by løb

1830

Broager by, Sønderborg

P-Ved Kirken

Familien Bargmeyer

Lør

2605

DM Sprint

 

Hillerød T-

 

Søn

2705

DM Sprint mix

 

Hillerød T-

 

Ons

3005

Tr

1830

Aabenraa Nord, Aabenraa

Ravnholt P-plads nr.2

Erling

Ons

3005

Tr HTF

1800

Starup Hede, Ved Kirken

HTF

 

 

 

 

 

 

Fre

0106

JFM Sprint

 

Brejning T-

 

Lør

0206

Sprint

 

Kolding T-

KOK

Ons

0606

Tr

1830

Gråsten. Sønderborg

P-plads Ravnsbjergvej

Svend Erik og Rasmus

Ons

0606

Tr HTF

1800

Lindet, Skærm Arnum Arrild Vej

HTF

Lør

0906

SM-Stafet

 

Årtoft

OK-Syd

Ons

1306

Tr

1830

Rugbjerg. Aabenraa

P-østkant

Jon

Ons

2006

SM-Lang

1830

Pamhule T-

HTF

Lør

2306

Sct. Hans Løb

1800

Als Nørreskov. Sønderborg

P-Nygård Strand

Birger og Frede

Ons

2706

Tr

1830

Hjelm Skov, Aabenraa

P-Enemarksvej

Harald

Fre

2906

V-jysk-2dages

 

Sprint i Holstebro T-

Holstebro

Lør

3006

V-jysk-2 dages

 

Vesterskoven T-

Holstebro

 

 

 

 

 

 

Søn

0107

V-jysk-2 dages

 

Vesterskoven T-

Holstebro

Ons

0407

Tr

1830

Rønshoved, Sønderborg

P-plads Fjordvejen

Kurt Hack og Hans Moos

Ons

0407

Tr HTF

1800

Vesterskoven, Thomas Hus

HTF

 

 

WMOC

 

07 – 13. juli Sjælland T-

 

Ons

1107

Tr

1830

Lerskov, Aabenraa

P-plads og kantparkering på Tingvej

Ove Petersen

Lør

1407

Vikingedyst

 

Stensbæk Plantage T-

HTF

Søn

1507

Vikingedyst

 

Stensbæk Plantage T-

HTF

Tir

1707

Læsø- 3 dages

 

Saltsyderiet og omegn T-

 

Ons

1807

Læsø- 3 dages

 

Læsø Klitplantage T-

 

Tor

1907

Læsø- 3 dages

 

Læsø Klitplantage T-

 

Ons

1807

Tr

1830

Aabenraa Nørreskov, Aabenraa

Høje Kolstrup Skole

Bent Pedersen

Ons

2507

Tr

1830

Gråsten P-pladsen, Sønderborg

Magrethesøen Skærm Felstedvej

Birger og Bent Lauridsen

Ons

2507

Tr HTF

1800

Tange Bakker, Spejderhytten Skærm Vej 356

HTF

 

 

 

 

 

 

Ons

0108

Tr

1830

Årtoft, Aabenraa

Skærm ved Torp

Michael T

Ons

0808

Tr

1830

Als Nørreskov, Sønderborg

P Fladbæk Strand

Frede og Jørn

Ons

0808

Tr HTF

1800

Tørning Mølle

HTF

Ons

1508

Tr

1830

Årup Skov, Aabenraa

P-plads ved Tinglevvej

Finn

Lør

1808

JFM Stafet

 

I Nordkredsen T-

 

Søn

1908

JFM Lang

 

I Nordkredsen Hårsbjerg Plantage T-

 

Ons

2208

Tr

1830

Kelstrup, Sønderborg

P-plads Gammel A-10

Svend Erik og Rasmus

Ons

2208

Tr HTF

1800

Sdr. Farup, Degnetoften-Grill pladsen

HTF

Lør

2508

DM mellem

 

Højgård Skov T-

Gorm

Søn

2608

Midgårdsorm

 

Hastrup, T-

SNAB

Ons

2908

Tr HTF

1830

Tormaj, P-ved Standen

HTF

 

 

 

 

 

 

Søn

0209

C-løb 1.div

 

Trelde Syd T-

FROS

Ons

0509

Tr-by-løb

1830

Sønderborg By, Sønderborg

?

Hanne og Karsten

Lør

0809

DM Stafet

 

I Nordkredsen Harild Hede T-

 

Søn

0909

DM Lang

 

I Nordkredsen Ulbjerg Plantage T-

 

Ons

1209

Tr HTF

1800

Flyvestation Skrydstrup

HTF

Fre

1409

SM-Nat

2000

Gråsten, Ringriderpladsen T-

OK-Syd

Lør

1509

Tr

1330

Gråsten, Sønderborg

P-plads Engparken

Ulla og Peter

Lør

1509

Rebild 2 dages

 

Roldskov T-

 

Søn

1609

Rebild 2 dages

 

Roldskov T-

 

Søn

2309

C-løb (2 og 3)

1000

Rømø Sønderland T-

HTF

Lør

2909

Klubmatch

1300

Kollund T-

Birger og Frede

 

 

 

 

 

 

Lør

0610

Tr

1330

Jørgensgård, Aabenraa

P-midt i skoven

Erling

Lør

0610

DM Nat

 

Rørvig Sandflugtsplantage T-

 

Søn

0710

DM Hold

 

Store Hareskov T-

 

Lør

1310

Tr

1330

Kær Vestermark, Sønderborg

P-Verdensende under Alssund Broen

Birger

Lør

1310

Tr HTF

1330

Stensbæk, Gels Bro

HTF

Søn

2110

C-løb

1000

OP/NED 1. og 2. division Søgård T

OK Syd

Fre

2610

Høst Open

 

Bornholm T-

 

Lør

2710

Høst Open

 

Bornholm T-

 

Lør

2710

Tr

1330

Lambjerg, Sønderborg

Spejdehytten på Lambjergsned

Kurt Hack og Hans Moos

Lør

2710

Tr HTF

1300

Vesterskoven, Louisevej Skydebanen

HTF

Søn

2810

Høst Open

 

Bornholm T-

 

 

 

 

 

 

 

Søn

0411

C-løb Op/ned

1000

2 og 3. division. Stenderup Nørreskov T-

KOK

 

 

 

 

 

 

Tilmelding (T)    Hanne Ljungberg    74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (Tr)

 

Orienteringsløb i grænseegnen

Aabenraa og Sønderborg

OK SYD

OK Syd

Blomstergade 32 st.tv.

6400 Sønderborg

Tlf. 8819 4416

E-mail b.joensson [hos] stofanet.dk

Bankkonto, løbskonto og CVR nr.:

reg. nr. 8010 kontonr. 7302525

CVR nummer 2969 9933

 

 

OK Syd er medlem af

Dansk Orienterings Forbund

under

Danmarks Idrætsforbund