Du er på siden: Træning -> Terminsliste

Startsteder til træningsløb

Startsteder for OK Syd i Google maps: Startsteder for OK Syd.

Startsteder for HTF. Startsteder for HTF

Terminsliste

Ungdomstræning

 

Egne løb

 

Divisionsturnering

 

Tilmelding (T) Hanne Ljungberg    74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (Tr)

Dag

Dato

Type

Tid

Sted, Tilmelding T

Arrangør/

Banelægger

Ons

0108

Tr

1830

Årtoft, Aabenraa

Skærm ved Torp

Michael T

Ons

0808

Tr

1830

Als Nørreskov, Sønderborg

P Fladbæk Strand

Frede og Jørn

Ons

0808

Tr HTF

1800

Tørning Mølle

HTF

Ons

1508

Tr

1830

Årup Skov, Aabenraa

P-plads ved Tinglevvej

Finn

Lør

1808

JFM Stafet

 

I Nordkredsen T-

 

Søn

1908

JFM Lang

 

I Nordkredsen Hårsbjerg Plantage T-

 

Ons

2208

Tr

1830

Kelstrup, Sønderborg

P-plads Gammel A-10

Svend Erik og Rasmus

Ons

2208

Tr HTF

1800

Sdr. Farup, Degnetoften-Grill pladsen

HTF

Lør

2508

DM mellem

 

Højgård Skov T-

Gorm

Søn

2608

Midgårdsorm

 

Hastrup, T-

SNAB

Ons

2908

Tr HTF

1830

Tormaj, P-ved Standen

HTF

 

 

 

 

 

 

Søn

0209

C-løb 1.div

 

Trelde Syd T-

FROS

Ons

0509

Tr-by-løb

1830

Sønderborg By, Sønderborg

?

Hanne og Karsten

Lør

0809

DM Stafet

 

Harild Hede, T-2308

Herning OK

Søn

0909

DM Lang

 

Ulbjerg Plantage, T-2308

Viborg OK

Ons

1209

Tr HTF

1800

Flyvestation Skrydstrup

HTF

Fre

1409

SM-Nat

2000

Gråsten, Ringriderpladsen T-

OK-Syd

Lør

1509

Rebild 2 dages

 

Roldskov T-

 

Søn

1609

Klubmatch

1300

Kollund T- OBS ændret dato

Birger og Frede

Søn

1609

Rebild 2 dages

 

Roldskov T-

 

Søn

3009

C-løb (2 og 3)

1000

Rømø Sønderland T- OBS ændret dato

HTF

 

 

 

 

 

 

Lør

0610

Tr

1330

Jørgensgård, Aabenraa

P-midt i skoven

Harald

Lør

0610

DM Nat

 

Rørvig Sandflugtsplantage T-

 

Søn

0710

DM Hold

 

Store Hareskov T-

 

Lør

1310

Tr

1330

Kær Vestermark, Sønderborg

P-Verdensende under Alssund Broen

Birger

Lør

1310

Tr HTF

1330

Stensbæk, Gels Bro

HTF

Søn

2110

C-løb

1000

OP/NED 1. og 2. division Søgård T

OK Syd

Fre

2610

Høst Open

 

Bornholm T-

 

Lør

2710

Høst Open

 

Bornholm T-

 

Lør

2710

Tr

1330

Lambjerg, Sønderborg

Spejdehytten på Lambjergsned

Kurt Hack og Hans Moos

Lør

2710

Tr HTF

1300

Vesterskoven, Louisevej Skydebanen

HTF

Søn

2810

Høst Open

 

Bornholm T-

 

 

 

 

 

 

 

Søn

0411

C-løb Op/ned

1000

2 og 3. division. Stenderup Nørreskov T-

KOK

Tilmelding (T)    Hanne Ljungberg    74 42 14 02
Der er ingen tilmelding ved træningsløb (Tr)

 

Orienteringsløb i grænseegnen

Aabenraa og Sønderborg

OK SYD

OK Syd

Rådyrvej 22

6400 Sønderborg

Tlf. 5129 6311

E-mail r.ejlersen [hos] gmail.com

Bankkonto, løbskonto og CVR nr.:

reg. nr. 8010 kontonr. 7302525

CVR nummer 2969 9933

 

 

OK Syd er medlem af

Dansk Orienterings Forbund

under

Danmarks Idrætsforbund