Du er på siden: Træning -> Banelægger til træningsløb

Banelægger til træningsløb

Banelægger Instruktion til træningsløb

 

i perioden februar 2017 til oktober 2017.

 

DATO

KL.

SKOV

STARTSTED

BANELÆGGER

Torsdag den 25. maj

10.00

Kelstrup Plantage

 

Ove Petersen

 

 

Grænsedysten

 

 

Onsdag den 31. maj

18.30

Årup Skov

P-plads Årup Skovvej

Erling Petersen

 

 

 

 

Onsdag den 7. juni

18.30

Als Nørreskov

Fladbæk Strand

Jørn Klausen

 

 

 

1. afdeling klub-Mest.

Kristian Toustrup

Onsdag den 14. juni

 

Aab. Nørreskov

 

 Bent Pedersen

 

 

SM-lang

 

 Finn Hove

Onsdag den 21. juni

13.00

Als Nørreskov

Taksensand Fyr

Anne-Marie Jensen

 

 

 

 

Kathrine Lundstrøm

Fredag den 23. juni

17.30

Als Nørreskov

Nygård

Birger Jønsson

 

 

Sct. Hans

 

 

Onsdag den 28. juni

18.30

Aab. Nord

P-plads Ravnholt

Dorthe Kühl Petersen

 

 

 

 

 

Onsdag den 5. juli

18.30

Gråsten

P-plads Engparken i Gråsten

Familien Bargmeyer

 

 

 

 

 

Onsdag den 12. juli

18.30

Lerskov Plantage

P-plads og kant-P på Tingvej

 

 

 

 

 

 

Onsdag den 19. juli

17.00

Gråsten

P-plads Ravnsbjergvej

Sten Olof Jansson

 

 

 

 

Hans Henrik

Onsdag den 26. juli

18.30

Aab. Sønderskov

P-Sdr.hesselvej,

Jon Matthiesen

 

 

 

afm. Tøndervej

 

Onsdag den 2. august

18.30

Kelstrup

P-plads Gl. A 10

Birger Jønsson

 

 

 

 

Bent Lauridsen

Onsdag den 9. august

18.30

Jørgensgård Skov

P ved stranden

Finn Hove

 

 

 

 

 

Onsdag den 16. august

18.30

Als Nørreskov

Nygård Strand

Kurt Hack

 

 

 

 

Per Knudsen

 

 

 

 

Hans Kammann

Onsdag den 23. august

 

Sønderborg by

 

 

 

 

SM-sprint

 

 

Onsdag den 30.august

18.30

Kær Vestermark

P-plads Verdens ende

Birger Jønsson

 

 

 

under broen

 

Lørdag den 9. september

13.30

Rugbjerg Plantage

P-plads østkant

Ove Petersen

 

 

 

 

 

Lørdag den 23. september

13.30

Als Nørreskov

Østerholm

Birger Jønsson

 

 

Klubmatch

 

Frede Jacobsen

 

 

 

 

Rasmus Ejlersen

Lørdag den 7. oktober

13.30

Aab. Nørreskov

P-plads Høje Kolstrup Skole

Jonas Hekman

 

 

 

 

 

Banelægger Instruktion til træningsløb

 

Hvis I allerede nu ved, at I er forhindret, så giv besked om evt. at bytte med andre.

Banelægger kan rekvirere det sidst rettede kort hos Svend Erik (Sønderborg) eller Bent Pedersen (Aabenraa)

 

 

Orienteringsløb i grænseegnen

Aabenraa og Sønderborg

OK SYD

OK Syd

Blomstergade 32 st.tv.

6400 Sønderborg

Tlf. 8819 4416

E-mail b.joensson [hos] stofanet.dk

Bankkonto, løbskonto og CVR nr.:

reg. nr. 8010 kontonr. 7302525

CVR nummer 2969 9933

 

 

OK Syd er medlem af

Dansk Orienterings Forbund

under

Danmarks Idrætsforbund